Evcil hayvanınız için sunduklarımız

7/24 Acil Müdahele

Minik dostlarınızın sağlığı için 7 gün 24 saat profesyonel hizmet vermekteyiz. merkezimizde 7 gün 24 saat kesintisiz hizmetiyle günün her saatinde ve tüm imkanlarıyla acil durumlara müdahale etme imkanına sahiptir.

Cerrahi

Kliniğimizde tüm genel cerrahi, ortopedik ve jinekolojik operasyonlar yapılmaktadır ve gerektiğinde konusunda uzman kişilerden konsültasyon alınmaktadır.

Dahiliye

İç hastalıkları petlerin iç organ sistemleri ile ilgili incelemeleri yapar. Sağlık hizmeti verilen petin ve sahibinin doğru bilgilendirilmesi ve yönlendirmesi gerekmektedir.

Dahiliye; petin sindirim sistemi, hormonal sistemi, kalp, akciğer, böbrek, kan hastalıkları, kanserin dahili tanı ve tedavisi, enfeksiyon hastalıkları, romatizmal ve allerjik hastalıklar, yaşlı hasta grubunun sağlığı ve hastalıkları ile ilgilenir.

Merkezimizde, dostlarınızın her türlü dahili hastalığı, deneyimli ve donanımlı hekimlerimizce, profesyonel şekilde teşhis ve tedavi olanağı bulmaktadır. Amacımız, ayrıntılı genel muayene sonrası, şüphelenilen problemlere yönelik tetkikler ve deneyimlerimiz doğrultusunda, isabetli teşhislere ulaşmaktır. Unutulmamalıdır ki teşhis tedavinin yarısıdır.

Diş Ünitesi

Dostlarınızın ağız ve diş sağlığı, onların genel sağlığını etkileyen çok önemli bir unsurdur.

Dişlerin yüzeylerinde,diş-dişeti birleşiminde ve diş aralarında biriken içinde pek çok mikroorganizma barındıran mikrobiyal dental plak oluşur.Zamanla bu plak temizlenmezse kireçleşip sertleşir ve diştaşı oluşur. Diştaşının pürüzlü yapısı plağın daha hızlı birikmesine neden olur. Böylelikle iltihap daha hızlı yayılır, dişetleri şişer, kızarır kanar çekilir ve sonunda diş kaybedilir.Bu nedenle biz diş-dişeti enfeksiyonları enfeksiyonların anasıdır deriz. Çünkü enfeksiyon buradan kolaylıkla kalp, akciğer, böbrek ve yumurtalıklara yerleşebilir.

Diş ünitesi ile petlerinizin her türlü ağız ve diş problemlerine çözümler sunmaktayız.

Koruyucu Hekimlik

Dostlarınızın sağlıklı olarak uzun bir süre sizlerle beraber yaşayabilmesi için peryodik aşılamalar ve sağlık kontrolleriyle siz hayvan dostlarına hizmet vermekteyiz.

Düzenli yapılması gereken aşıların takibi bilgisayar hasta takip programı ile yapılmakta ve randevunuzdan bir gün önce size bilgi verilmektedir. Bu sayede gözden kaçabilecek ilk sağlık problemi işaretleri tespit edilerek ciddi hastalıklara dönüşmesi engellenebilmekte her anlamda kazanım sağlanmaktadır.

Canlıların yaşamını tehlikeye sokabilecek ve kalıcı hasarlar oluşturabilecek bazı hastalıkların daha ortaya çıkmadan önlenebilmesi hastalığın oluştuktan sonraki tedavisinden daha fazla önem taşır.

İnsan ve hayvan sağlığını tehlikeye sokan bir çok viral ve bakteriyel hastalığa karşı geliştirilen aşılar koruyucu hekimlik alanında yaşamsal bir öneme sahiptir. Hayat kurtarmanın yanı sıra sağlıklı bir yaşam ve maddi kazanç sağlamaktadır.

Bütün dünyada büyük tehdit oluşturan ve binlerce insan ve hayvanın ölümüne neden olan kuduz bugün kuduza karşı geliştirilen aşılar sayesinde tehlike olmaktan çıkarak önemini yitirmiştir.

Muhayene Teşhis

Kliniğimizde kedi, köpek başta olmak üzere egzotik hayvanların sağlık sorunlarını gidermek için rutin bakım ve kontrollerini yapmak için hizmet sunmaktayız tıbbi cihazların ve ekipmanların yardımıyla dostlarınızın sorunlarını gidermek için çalışmaktayız.

Rutin kontrollerde ya da istenmeyen hastalıklar veya acil durumlarda kliniğimizde yapılan ayrıntılı muayene, kısa sürede konulan teşhis ve doğru tedavi yöntemleri ile dostlarınızın tüm ihtiyaçlarını karşılamaktayız.

Yatılı Tedavi

Hastalarımız gerekli durumlarda özel ısıtma ve havalandırma sistemine sahip yatar hasta bölümümüzde konforlu bir şekilde hospitalize edilmektedir. Veteriner hekim denetiminde serum ve ilaçları düzenli olarak yapılmakta ve sürekli olarak hastanın durumu takip edilmektedir.

İhtiyaç halinde hastalarımız yoğun bakım ünitesine alınmaktadır.